Ontwikkelplein Het Hogeland (een initiatief van de gemeente Het Hogeland) helpt Hogelandsters, die moeilijker aan werk komen, te ontdekken wat het beste bij hun past. Steenhuis-collega José Vasquez is één van hen. Het Ontwikkelplein sprak met José, zijn teamleider en zijn werkcoach!
Het Ontwikkelplein werkt met verschillende werkgevers in de regio samen, zo ook met Steenhuis Beton in Uithuizermeeden. Steenhuis Beton is een echt familiebedrijf. Sommige mensen werken er al meer dan 40 jaar, iedereen kent elkaar. Bij Steenhuis draait het ook niet alleen om beton, maar vooral om mensen. Sociale veiligheid en een hecht team zijn hier net zo stevig verankerd als de producten die ze maken. De 35-jarige José Vasquez is er ook helemaal in zijn element.
Steenhuis Beton
José heeft niet een rugzakje, hij heeft een gereedschapskist vol vaardigheden en doorzettingsvermogen. Zijn zoektocht naar een plek waar hij zijn talenten kon inzetten, bracht hem bij het Ontwikkelplein Het Hogeland. Via werkgeversadviseur Coen Luttjeboer werd hij in contact gebracht met Steenhuis Beton. Al snel bleek dat hij perfect in het team paste.
Vakmanschap en trots
José had ervaring als hulptimmerman maar vond bij Steenhuis Beton zijn plek als schilder en afwerker van betonnen trappen. Zodra de bekistingen voor de trappen klaar zijn, werkt hij het af: verven, schuren, kitten en plamuren, tot alles perfect strak is. Samen met zijn collega’s zorgt hij er voor dat elk eindproduct er piekfijn uitziet. En dat doet hij elke dag met veel plezier. Teamleider Kobus van der Eide: "We hebben een team dat elkaar steunt en we willen niet dat iemand na een werkdag met een rotgevoel naar huis gaat."
Een hecht team
José’s werkcoach René Boneschansker: “Iedereen verdient kansen om te groeien. Vanuit het Ontwikkelplein helpen we mensen een stap te zetten in hun ontwikkeling. José heeft het grootste gedeelte echter zelf gedaan, wij hebben alleen de deur voor hem opengezet. We zijn blij dat hij nu een mooie baan heeft in zo’n hecht team met oog voor elkaar.”